WSD logo

SZACH – MAT!

szachy

Jak wiadomo życie w naszym seminarium składa się głównie z modlitwy, nauki i pracy. Jednak pomiędzy ważnymi punktami naszego horarium znajdzie się miejsce na realizowanie swoich pasji, zainteresowań i rekreacji. Taką pasją dla niektórych współbraci są szachy – starożytna gra, której źródeł niektórzy dopatrują się w Indiach. Na pewno była znana w szóstym wieku na dworze w Persji i szybko zyskała popularność, docierając także po latach do naszej wspólnoty seminaryjnej. Część naszych współbraci bardzo lubi tę grę, często rozmawiając na ten temat i propagując korzyści, które płyną z gry w szachy. W czasie takich wspólnych kaw, rozmów i rekreacji zrodził się pomysł zorganizowania turnieju szachowego, w którym mieliby wziąć udział wszyscy chętni.

Nie trzeba było długo czekać na przejście ze słów do czynów. Turniej szachowy zostanie zorganizowany z inicjatywy naszego ojca duchownego – księdza Łukasza Darowskiego SDS przy współpracy z panią Karoliną Tarnowską. Są to otwarte zawody dla wszystkich chętnych szachistów-amatorów z gminy Oborniki Śląskie i okolicy. Konkurs odbędzie się w dwóch sekcjach: dziecięcej (dla uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej) i otwartej (dla pozostałych uczestników). Całe wydarzenie będzie miało miejsce 20. stycznia bieżącego roku w godzinach od dziewiątej do siedemnastej w budynku naszego seminarium (Bagno, ul. Ziołowa 51).

Kto może się zapisać? Każdy. Nie ma określonych warunków, które trzeba spełnić, aby wziąć udział w turnieju. Ważne, żeby znać zasady i być otwartym na dobrą, sportową zabawę i niesamowite emocje. Dla uczestników konkursu przewidziany jest obiad, a sam udział jest bezpłatny. Zachęca się natomiast do przyniesienia słodyczy lub napojów na wspólny stół, z którego będzie można skorzystać w czasie przerwy między partiami. Turniej nosi nazwę „O dębową wieżę” – główną nagrodą bowiem są wyrzeźbione w dębie przez pana Władysława Darowskiego wieże szachowe. Tak więc jest o co walczyć.

Zachęcamy serdecznie do udziału w tym wydarzeniu wszystkich chętnych! Dębowe wieże czekają na wręczenie zwycięzcom, a i dla pozostałych uczestników z pewnością znajdą się dodatkowe nagrody. Do zobaczenia!

Warto zobaczyć

Majówek czas

„Maj zieleni łąki, drzewa, już i ptaszek w polu śpiewa”–