Święcenia 2021

Święcenia 2021

W ostatnią sobotę maja w Trzebini odbyły się święcenia diakonatu i prezbiteratu. Kandydatami było dwóch kleryków i trzech diakonów. Uroczystości przewodniczył ordynariusz diecezji świdnickiej, bp Marek Mendyk.

W homilii ksiądz biskup zachęcał kandydatów, aby zawsze byli blisko Chrystusa, bo na tym zawsze wygrają. „Nie wystarczą wasze piękne słowa, musicie świadczyć o Chrystusie także świadectwem waszego życia”. Cała uroczystość była bardzo dobrze przygotowana. O liturgie zadbali salwatoriańscy klerycy, a oprawą muzyczną zajął się chór pod batutą prof. Wiesława Delimata.

„Im większe powołanie, tym większy obowiązek. Jest przecież tak, że od kapłanów zależy zbawienie świata! Jeśli jednak ślepy prowadzi ślepego, to obydwaj wpadną do dołu – podobnie jest w przypadku kapłana! Jak łatwo może się zdarzyć, że dusze, które ma ratować, wraz z sobą poprowadzi do zatracenia! Od kapłanów przychodzi zbawienie i od kapłanów przychodzi zatracenie. Jacy kapłani, taki lud!” – w tak mocnych słowach opisywał bł. Franciszek Jordan kapłaństwo w jednym z przemówień, skierowanych do swoich duchowych synów. Życzymy nowym diakonom: Pawłowi Janowskiemu i Markowi Sumarze, oraz nowym prezbiterom: Piotrowi Dymonowi, Karolowi Mateckiemu i Dominikowi Truchanowi wielu łask oraz sił, aby sprostali nowym zadaniom, które Pan Bóg stawia przed nimi w swoim Kościele. Nie zawiedźcie naszego założyciela i po prostu „bądźcie dobrymi salwatorianami”. Wszystkich przyjaciół i dobrodziejów zachęcamy do gorącej modlitwy za naszych współbraci, a za wszelką modlitwę i życzliwość bardzo dziękujemy!

Warto zobaczyć