WSD logo

Turniej o Dębową Wieżę

Zimowe ferie to czas odpoczynku od szkoły, jazdy na sankach, lepienia bałwana i… grania w szachy! To właśnie w drugą sobotę ferii – 21.01.2024r. – w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie odbył się pierwszy otwarty turniej o Dębową Wieżę. Nasz dom stanął otworem dla miłośników tego szlachetnego sportu. Wszyscy najlepsi szachiści i szachistki z całej gminy Oborniki Śląskie i okolic przyjechali do naszego seminarium, aby stanąć w szranki o Dębową Wieżę. Frekwencja naprawdę dopisała. Zgłoszeń było tak dużo, że pojawiła się konieczność tworzenia list rezerwowych. Większość przyjechała także ze swoimi rodzinami – wiernymi kibicami.

Przejdź do galerii
Przejdź do galerii
Przejdź do galerii
Przejdź do galerii
Przejdź do galerii
Previous slide
Next slide

Wydarzenie rozpoczęło się (prawie) punktualnie o godzinie 9:00. Turniej otworzył uroczyście ksiądz rektor Roman Słupek SDS. Następnie przebieg wydarzenia szczegółowo opisał ksiądz Łukasz Darowski SDS, który wraz z panią Karoliną Tarnowską od kilku tygodni planowali i przygotowywali ten turniej. Sama konkurencja miała miejsce w dwóch pomieszczeniach: na rozmównicy o tytuł najlepszego szachisty walczyły dzieci, a w sali dębowej odbyła się sekcja otwarta, dostępna dla wszystkich.

W czasie zmagań przewidziany był także obiad – wybitny bigos naszej siostry Darii, a także oprowadzanie po pałacu. Każdy z uczestników przywiózł również słodkości na wspólny stół, którymi można było się częstować w przerwach lub czekając na wynik meczu swojego syna czy córki. W refektarzu zakonnym panowała miła, rodzinna atmosfera, choć emocji związanych z turniejem oczywiście nie brakowało.

Całość zakończyła się o godzinie 16:30 wyłonieniem zwycięzców. Dzieci były już wtedy po siedmiu partiach szachowych, a dorośli po pięciu. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni gratulowali zdobywcom dębowych wież, które wręczył zwycięzcom wicerektor ksiądz Dariusz Jasuba SDS. Ostatnim akordem turnieju było wspólne zdjęcie.

Mamy nadzieję, że to nie ostatni taki turniej. Cieszymy się, że przez nasz dom przewinęła się taka ilość gości. Zapraszamy do fotogalerii i do powtórnych odwiedzin w murach naszego klasztoru.

Zobacz zdjęcia!

Warto zobaczyć

Majówek czas

„Maj zieleni łąki, drzewa, już i ptaszek w polu śpiewa”–