WSD logo

Wielka radość!

Drodzy czytelnicy, ze względu na sporą liczbę komentarzy, zamieszczamy sprostowanie, że niniejszy artykuł jest żartem prima-aprillisowym 🙂 Życzymy wesołego dnia!

 

Wielka radość wypełnia nasze serca mimo okresu wielkiego postu jaki aktualnie przeżywamy. Przyszła do nas bowiem wiadomość z ostatniej chwili, że został wybrany nowy rektor na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, gdyż obecnie urzędującemu księdzu prof. dr hab. Włodzimierzowi Wołyńcowi skończyła się kadencja. Nowym rektorem seminarium we Wrocławiu został nie kto inny, a nasz współbrat- rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Bagnie – ksiądz prof. dr hab. Roman Słupek SDS! Jest to dla nas wszystkich niewiarygodne zaskoczenie i niewymowna radość – nasz współbrat będzie piastował teraz niezwykle ważne i odpowiedzialne stanowisko. Z tej okazji postanowiliśmy się podpytać księdza Romana o szczegóły:

Sam byłem zdziwiony, gdy otrzymałem telefon od księdza arcybiskupa Józefa Kupnego. – relacjonuje naszej redakcji ksiądz rektor Roman Słupek – z początku myślałem, że nie dosłyszałem, że ktoś robi sobie ze mnie żarty, ale głos w słuchawce wydawał się poważny. Zgodziłem się na przyjęcie tego urzędu nie bez chwili wahania – żal mi opuszczać seminarium Bagieńskie, naszych alumnów, z którymi spędziłem tyle lat, jak i współbraci, z którymi współpracuje… Niemniej jednak będziemy się zapewne spotykać na wykładach z teologii fundamentalnej, a zresztą przecież Wrocław od Bagna nie jest znowu tak daleko – śmieje się ksiądz rektor.

Na pytanie jak zapatruje się na nowe stanowisko odpowiada dość lakonicznie:

Oddaję wszystko w ręce Pana Boga. Nie mówię, że się nie stresuję, ale wiem, że przy współpracy z Nim wszystko będzie dobrze. Również Was proszę o modlitwę, abym podołał na tym nowym i wymagającym stanowisku.

Kleryk Tomasz Gnat SDS spytany o wybór księdza Romana na rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu odpowiada:

Nie ukrywam, że dla naszej wspólnoty seminaryjnej to nie jest zaskoczenie. Spodziewaliśmy się tego wyboru. Wiedzieliśmy, że prędzej czy później on nastąpi. Jesteśmy zadowoleni i obiecujemy duchowe wsparcie naszemu księdzu rektorowi. A za dotychczasowe duchowe przewodnictwo jesteśmy niezwykle wdzięczni.

Również ksiądz Łukasz Darowski SDS, długoletni współpracownik księdza Romana w seminarium, który zajmuje się duchową stroną formacji kleryków jest pełen nadziei i uważa, że wybór jest dobry:

Ja się osobiście zdziwiłem. Ksiądz Roman przekazał mi tę informację nagle, tuż po wspólnym seansie znanego i lubianego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Byłem zaskoczony, ale od razu pogratulowałem i życzyłem mu wszystkiego dobrego na nowej drodze, zapewniając o wsparciu modlitewnym. Myślę, że ksiądz Roman to idealny wybór dla Wrocławia, mogę to stanowczo stwierdzić po tylu latach naszej współpracy. Nadmienię także, że ksiądz rektor z okazji tej nowiny zamówił pizzę dla wszystkich księży. Ponoć ma także kupić cztery duże hawajskie dla wszystkich kleryków. – dodaje ksiądz Łukasz z uśmiechem.

No ale skoro ksiądz Roman zostaje rektorem we Wrocławiu to kto zostanie przełożonym tutaj, w Bagnie? Naszej redakcji udało się skontaktować w tej sprawie z księdzem prowincjałem Józefem Figlem SDS:

No cóż… Sytuacja mnie zaskoczyła… Chciałem, aby ksiądz Roman dalej pełnił stanowisko rektora, ale cóż… Trzeba znaleźć kogoś innego… Nie wiem kogo… Może obecny dyrektor studiów zostanie nowym rektorem? Nie wiem… Nie mogę udzielić odpowiedzi… Trzeba poczekać do czerwca…

Czyżby rzeczywiście nasz dyrektor studiów ksiądz Paweł Wróbel miał zostać następnym rektorem w Bagnie? Ksiądz prowincjał nie mówi tego wprost, ale możemy mieć takie przypuszczenia. Sam ksiądz Paweł nie zgodził się udzielić naszej redakcji żadnych odpowiedzi i sprostowań… Powiedział tylko krótko:

Nie wasza to rzecz znać czas i miejsce…

No cóż… Dowiemy się w czerwcu i na pewno Was, drodzy czytelnicy, niezwłocznie powiadomimy. Niemniej jednak radość jest ogromna, księdzu Romanowi życzymy wszystkiego dobrego na nowej funkcji i polecamy go naszym modlitwom.

Warto zobaczyć