WSD logo

Czas na przeprowadzkę

Właśnie skończyliśmy letnią sesję egzaminacyjną, która na szczęście dla wszystkich kleryków była udana. Z początkiem lipca zaczynamy przeprowadzkę. Po prawie czterdziestu latach, przyszedł czas, że klerycy znowu zamieszkają w zamku.

Z powodu mniejszej ilości kleryków w ostatnich latach, nasi przełożeni podjęli decyzję o przeniesieniu nas do zamku. Oczywiście mamy nadzieję, że w najbliższym czasie będzie nas coraz więcej, ale na ten moment nie jest nam potrzebny tak duży budynek jak dotychczasowy klerykat. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło! W naszym starym domu zamieszkają duszpasterze Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań i Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Teraz w naszych starych pokojach będzie gromadzić się młodzież uczestnicząca w rekolekcjach i różnych spotkaniach. Niewątpliwie budzi to radość, bo przecież młodzież to przyszłość Kościoła i świata.

Choć przyzwyczailiśmy się do naszego starego miejsca zamieszkania to jako zakonnikom zawsze muszą nam brzmieć w uszach słowa naszego błogosławionego założyciela Franciszka Jordana: „Jak piękne, jak wzniosłe jest święte ubóstwo, kiedy człowiek jest oderwany od wszystkiego.” Dlatego uczymy się nie przywiązywać do tego gdzie jesteśmy i co mamy, jest to dla nas na pewno cenna lekcja.

Dziękujemy Wam za wszelkie wsparcie modlitewne w ostatnim czasie i prosimy o dalszą modlitwę w intencji naszej i współbraci, którzy w tym roku podejmują posługę w Bagnie. My również pamiętamy o Was w naszych modlitwach.

Warto zobaczyć

Majówek czas

„Maj zieleni łąki, drzewa, już i ptaszek w polu śpiewa”–