O nas

Skąd się wzięliśmy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy?
Zapraszamy do wspólnej podróży!

Image
Nasz Założyciel

Nasz Założyciel

Czcigodny ojciec Franciszek Maria od Krzyża Jordan założył Towarzystwo Boskiego Zbawiciela (Salwatorianie) w 1881 roku w Rzymie.
Powołanie

Powołanie

Jeśli Bóg powołuje Cię do życia kapłańskiego i zakonnego, a charyzmat naszego Założyciela, O. Franciszka Jordana, jest bliski Twojemu sercu, zapraszamy do wstąpienia na drogę zostania księdzem lub bratem salwatorianinem.

Image
Image
Formacja

Formacja

Wyższe Seminarium Duchowne Salwatorianów w Bagnie ma za sobą już ponad sześćdziesięcioletnią historię. Przygotowuje młodych Salwatorianów do realizacji salwatoriańskiego posłannictwa w Kościele i świecie.
Charyzmat

Charyzmat

Otrzymaliśmy od Boga uniwersalny dar głoszenia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela Świata wszystkim i wszędzie. Nie wolno nam spocząć, dopóki nasz Pan nie będzie znany i kochany na całym świecie.
Image
Image
Wspólnota

Wspólnota

Wspólnota Bagieńska jest obecnie największą wspólnotą salwatoriańską w Polsce i obejmuje wszystkie etapy formacji począwszy od nowicjatu, poprzez klerykat i juniorat braci wraz z wychowawcami. Ponadto do naszej wspólnoty przynależą bracia Salwatorianie i siostry Salwatorianki.