Z wizytą u dobrodziei

26 I 2020

Można by zapytać: po co klerykom ktoś taki jak dobrodziej i po co dobrodziejowi kleryk? Okazuje się, że nie chodzi jedynie o wsparcie finansowe. Jest to tak jakby duchowa adopcja, klerycy otrzymują wsparcie duchowe, ale również materialne. Nasi dobrodzieje również są otaczani pamięcią modlitewną. Jak pokazuje nam historia, to wszystko ma sens, a tradycja ta rozpoczęła się ponad 30 lat temu!

W tym roku był to pierwszy wyjazd seminarzystów z Bagna na spotkanie w Bielsku – Białej. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Eucharystią w Kościele pw. NMP Królowej Polski, gdzie gości powitał proboszcz parafii ks. Michał Pastuszka SDS. Później, klerycy wraz z dobrodziejami przenieśli się do domu zakonnego, gdzie w jednej z salek panie przygotowały pyszny poczęstunek. Głos zabrał superior ks. Paweł Krężołek SDS, który wspominał swoich opiekunów i podkreślił, że pomoc dobrodziejów jest bardzo ważna. A w tych trudnych czasach alumni szczególnie potrzebują dodatkowej opieki, zwłaszcza modlitewnej.

Całe spotkanie odbyło się w bardzo ciepłej i radosnej atmosferze. Były rozmowy, było wspólne kolędowanie i nie zabrakło różnych anegdot i żartów. Za każdy dar, za każdą ofiarę, za każde dobre słowo i za pamięć modlitewną całe salwatoriańskie seminarium jest niezwykle wdzięczne!

kl. Damian Kokocha SDS