Sesja już za nami… Czas na wakacje!

4 VII 2020

Z początkiem lipca nasze seminarium zakończyło tegoroczny rok akademicki. Z pewnością nie był to rok taki jak zawsze. Koronawirus miał wpływ także na naszą wspólnotę i na nasze funkcjonowanie. Po raz pierwszy mieliśmy wykłady prowadzone on-line. Było to, co prawda, spore wyzwanie zarówno dla wykładowców jak i studentów, ale daliśmy radę!

Po długim okresie spędzonym w praktycznie zamkniętym Bagnie, gdzie większość czasu poświęcaliśmy na naukę i pracę, w końcu przychodzi czas na wakacje. Wreszcie możemy spotkać się z naszymi rodzinami i przyjaciółmi, zmienić otoczenie, odpocząć psychicznie. Mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią, będziemy brać także udział w wielu akcjach organizowanych przez nasze apostolaty. Część z nas wyruszy także na pielgrzymi szlak.

Sporą część wakacji spędzamy jednak w Bagnie, gdzie pracujemy: w ogrodzie, na polu, w parku, czy w kuchni. Jest to ważny element w naszej formacji i myślę, że te nasze rozmaite prace wpisują się w jakiś swoisty salwatoriański charyzmat. Praca u boku brata Hieronima, czy siostry Anieli łączy pokolenia. Często okazuje się, że my klerycy rozmawiając ze swoimi proboszczami, dowiadujemy się, że mimo upływu lat, wykonujemy takie same prace jak oni kiedyś.

Mamy nadzieję, że mimo wszystko będą to udane wakacje. Życzymy sobie i wam bezpiecznego wypoczynku i błogosławionego czasu!

kl. Damian Kokocha SDS